برند مدلا (medela)

نمایش 20 محصول از 24 محصول
نمایش 20 محصول از 24 محصول

 

 

معرفی برند

شرکت مدلا تجهیزات پزشکی مراقبی مرتبط با مادران و کودکان است و حتی در زمینه تغذیه کودکان و شیردوش‌ها فعالیت دارد و دارای 20 شرکت در اروپا، آمریکا، آسیا و استرالیا است. مدلا 3 مرکز تولید و انبار در سوییس، آمریکا و چین و حتی شبکه توضیع بین المللی در 100 کشور دارد. در این شرکت بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، جنسیت، مذهب و مواردی از این قبیل حدودا 1600 کارمند استخدام کرده است. تمرکز شرکت بیشتر به ساده سازی و توسعه محصولات برای بهتر کردن زندگی مادران و کودکان بوده است. این شرکت معتقد است، توجه داشتن به موارد گفته شده، می‌توان خیلی به سلامت افراد و در نتیجه کیفیت زندگی آنها تاثیر بگذارد. این کمپانی در 1961 توسط اوله لارسون (Olle Larsson) تاسیس شده است. از سال 2001، پسر او بنام Michael Larsson  رییس هیت مدیره شرکت شده و بعدها در سال 2018 آقای Annette Brüls این سمت را به عهده داشته است.

این شرکت با توجه به علم روز پزشکی در زمینه سلامت بیماران مخصوصا مادران و کودکان محصولاتی را ارائه می‌دهد. محصولات شرکت با توجه به تحقیقات پیشرفته روز، نظرخواهی از مشتری و ارزیابی از بیماران ارائه می‌شوند. میلیون‌ها مادر و کودک، بیماران و حتی متخصصان مراقبت بهداشتی در 100 کشور از این محصولات استفاده می‌کنند.

از محصولات این برند برای مصارف بیمارستانی و هم برای مصارف خانگی که تعداد این مراکز حدود 6 میلیون است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه برند

این شرکت تحت مالکیت خانواده لارسون در سال 1961 در سوئیس تاسیس شده در نتیجه ازعمر این شرکت هفتاد سال می‌گذرد. از همان روزهای اول این شرکت حضور خود در بازار جهانی را با محصولات خلاقانه گسترش داده است.

در سال 1961 آقای لارسون بنیانگذار شرکت، پایه و اساس این شرکت را بنا کرد. در ابتدا، شرکت لوازم خصوصی بیمارستانی، خانگی و صنعتی توزیع می‌کرد.

در سال 1965 شرکت خصوصی Medela O. Larsson به شرکت سهامی Medela AG تبدیل شد و پمپ‌های شیردوش برقی و تجهیزات مکش پزشکی تولید می‌کرد.

در سال 1978 شروع به تولید محصول برای بخش نوزادان کرد.

در سال 1980 شیردوش‌های کلاسیک را برای مصرف خانگی ارائه داد. برای بیش از دو دهه،   بسیاری از مشاوران مربوط به زنان و زایمان، محصولات شیردوش بیمارستانی این برند را مطابق با استاندارهای طلایی ان دوران می‌دانستند. در این دوران شیردوش‌ها برای مصرف خانگی اجاره داده می‌شد.

در سال 1981 اولین شرکت خارجی خود را در ایالات متحده تاسیس و اولین نسل از پمپ‌های مکش توسعه یافته که تولید داخلی هم بود، راه اندازی کرد. پمپ‌های مکش Basic، Median و Dominant با استاندارد جدید و با کیفیت ارائه داده شد.

در سال 1983 شیردوش‌های این شرکت، هم با کیفیت‌تر و هم باصرفه‌تر عرضه شد. میلیون‌ها مادر می‌توانستند از این محصول استفاده کنند.

در سال 1985 توسعه بیشتری یافت و دومین شرکت تابعه خود را در سوئد تأسیس کرد.

در سال 1987 این شرکت زیرمجموعه‌های خود را گسترش داد بعنوان مثال، برای بهره برداری بهتر شعبه آلمان را تاسیس کرد.

در سال 1988 این شرکت همراه لاکتینا (Lactina)، اولین شیردوش‌های سبک وزن بیمارستانی را راه اندازی کردند که مردم حتی می‌توانستند آنها را اجاره کنند. یک نوآوری دیگر در زمینه شیردوش‌ها در این سال این بود که با استفاده از کیت شیردوش‌ها تبدیل به شیردوش‌های قابل تنظیم می‌شدند که باعث می‌شد اجاره‌ی شیردوش‌ها برای مادران مفید باشد.

در سال 1991 شیردوش‌های تقریبا الکتریکی و کوچک و تمام اتوماتیک (برقی) که قابل تنظیم بود به بازار توسط این شرکت ارائه داده شد.

در سال 1993 شرکت در آسیا گسترش و در ژاپن بنام medela KK تاسیس شد.

در سال 1994، Medela Canada ، محصولات مدلا را در آمریکای شمالی گسترش داد. با استفاده از سیستم فتوتراپی Billibed منحصر به فرد ، نوزاد مبتلا به زردی می‌توانستند برای اولین بار در اتاق مادرشان درمان شوند.

در سال 1996 این شرکت مجوز ISO 9001/EN 46001 MDD شد و با تکنولوژی QuatroFlex، یک ورژن پلاستیکی مدرن پیستون و سیلندر را ارائه داد. همچنین با معرفی شیروش‌های نوع Pump In Style، نیازهای همچون ذخیره ، خنک سازی و انتقال شیر را برای مادران مخصوصا مادرانی که فعالیت زیادی داشتن و شاغل بودند، برآورده کردند.

در سال 1997 در فرانسه هم این شرکت تاسیس شد.

در سال 1998 مدلا همکاری طولانی مدت خود را با پروفسور پیتر هارتمن در گروه تحقیقاتی Human Lactation Research Group در دانشگاه استرالیای غربی، آغاز کرد. بسیاری از نتایج تحقیقات مدرن به توسعه راه حل‌های جدید برای ارائه محصولات این شرکت کمک کرد.

در سال 2001 مدل Symphony ، اولین شیردوش‌ با نوآوری موفق آموز 2-Phase Expression Pumping Program توسط این شرکت ارائه داده شد که انقلاب و دوره جدیدی در بازار شیردوش‌ها آغاز شد. این نوآوری مبتنی بر آخرین تحقیقات و فناوری بود. Symphony مجهز به پردازنده میکرو بود و می‌توانست توسط برنامه‌های جدید و کارت حافظه، قابل ارتقا شود.

در سال 2003 شرکت های خود را در هلند و ایتالیا فعال کرد. این شرکت نسل دوم شیردوش‌های نوع Dominant and Basic  موفق خود را ارائه داد.

در اسل 2004 این شرکت سرویس دهی خود را در انگلستان راه اندازی کرد. مدلا مدل Harmony را راه اندازی کرد، این مدل اولین شیر دوش قابل تنظیم دو منظوره بود. همچنین، دو منظوره بودن هم برای مدل Pump In Style قابل دسترس شد.

در سال 2005 شرکت بیشتر گسترش یافت و دامنه گسترس خود را تا اسپانیا و روسیه رساند.

در سال 2006 شیردوش‌های الکتریکی مدل Swing ارائه شد این مدل‌ برای مادرانی که نیاز هر روزه به شیردوش داشتند جایزه داشت.

در سال 2007 شرکت در آسیا گسترش یافت و یک شرکت هم در چین افتتاح کرد.

در سال 2008 شرکت مدل "Freestyle" را ارائه داد. این مدل الکتریکی دارای دو فاز و بصورت هندزفری بود. علاوه بر این، شرکت، واحد تجاری مراقبت‌های بهداشتی "Thopaz"  خود را هم راه اندازی کرد. این محصولات اولین مدل‌هایی با قابلیت سیستم تخلیه دیجیتال کوچک در جهان بود، و مدل Invia Liberty  برای درمان زخم بر اثر فشار که به Negative Pressure Wound Therapy NPWT)) معروف است هم ارائه بود.

در سال 2009 یک شرکت در استرالیا افتتاح شد.

در سال 2010 شرکت موقعیت خود را در اروپای شرقی تقویت کرد و یک شرکت در لهستان تاسیس کرد. شرکت در حال معرفی یک مدل جدید برای تغذیه کودکان بنام Calma بود. نهایتا پس از تحقیقات فشرده توسعه یافته به بازار عرضه شد. این مدل جدید دارای پستانک منحصر برای نوزادان بود که آنها براحتی قادر بودند از پستان مادر به بطری و برعکس تغییر حالت دهند.

در سال 2011 مدل Calma برنده جایزه مشهور و معتبر Innovation Award  در نمایشگاه "Kind und Jugend"  در Cologne  است. شرکت افتخار Bravado  را کسب کرد، این برند نام تجاری پیشرو در محصولات برای پرستاری در آمریکای شمالی است.

در سال 2012 مدلا مدل " Swing maxi " را که ترکیب فناوری دومنظوره با دو پمپ برای شیردوش‌ها بود را ارائه داد.

در سال 2013 واحد Medela’s Healthcare Business مدل‌های Basic  و  Dominant flex که نسل‌های بعدی شیردوش‌ها بودند را وارد بازار کرد. علاوه بر این، مدل Invia Motion هم که یک شیردوش شخصی برای درمان زخم فشار بود را ارائه داد.