تجهیزات پزشکی که باید در تمام بیمارستان‌ها موجود باشند

بیمارستانی های که از نظر تجهیزات کامل باشند، قطعا پاسخ گوی تمام بیماران خواهند بود. ماهیت درمان پزشکی به‌گونه‌ای است که به منظور ارائه تمام مراقبت ها نیازمند به تجهیزات کامل است.

برای درمان جامع بیماران، تمام بیمارستان‌ها باید مجهز به مجموعه‌ی استانداردی از تجهیزات پزشکی باشند.

اغلب بیمارستان‌ها این تجهیزات پزشکی را به صورت تعمیر شده و با نرخ پایین تهیه می‌کنند و تجهیزات اضافی را برای حالت آماده‌باش نگه می‌دارند.

دستگاه الکتروکاردیوگرافی (نوار قلب) دستگاه نوار قلب سیگنال‌های حاصل از فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می‌کند. افرادی که با این دستگاه کار می‌کنند می‌توانند ریتم کلی و هرگونه اختلال در کار قلب را تشخیص دهند. دستگاه‌های نوار قلب از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی بیمارستانی هستند که در تشخیص ریتم طبیعی و غیر طبیعی بیمارانی که تحت درمان هستند نقش به‌سزایی دارند.

دستگاه الکتروسرجری (کوتر) این دستگاه در طی عمل جراحی به منظور ایجاد برش، انعقاد خون و شکافتن بافت استفاده می‌شوند و اغلب با کنترل خونریزی در محل جراحی موجب دید بهتر پزشکان در طی جراحی می‌شوند. وجود دستگاه الکتروسرجری در جراحی برای سوزاندن و کنترل خونریزی بسیار ضروری است. جریانات الکتریکی موجود در دستگاه الکتروسرجری باعث ایجاد گرما و سوختن بافت شده و خطر افت فشار خون و یا خونریزی زیاد را به حداقل می‌رسانند و موجب دید بهتر جراح می‌شوند.

دستگاه سونوگرافی روشی است که در طی آن وضعیت داخلی بدن بیمار بدون هیچ درد و بدون اشعه مورد بررسی قرار می‌گیرد. کاربرد این وسیله هیچ خطری برای بدن نداشته و برای اندازه‌گیری، چگالی و ساختار توده داخلی بدن و هم‌چنین تشخیص اختلالات داخلی و یا کنترل رشد جنین در بارداری استفاده می‌شود.

تست ورزش روش ایده‌آلی برای تشخیص بیماری قلب و عروق است که با تحمیل فعالیت بدنی و استرس بالا وضعیت قلب بیمار بررسی می‌شود. تست ورزش برای تشخیص وضعیت سلامت جسمی بسیار ضروری است. تست ورزش اغلب به منظور مقایسه گردش خون و عملکرد قلب در طول فعالیت فیریکی بالا صورت می‌گیرد.

چراغ‌های جراحی به‌منظور تولید نورمناسب هنگام جراحی وجود چراغ جراحی بسیار ضروری است. این تجهیزات پزشکی کمک می‌کنند تا جراحان زیر نور مناسب کار کنند بنابراین وجود چراغ درهرعمل جراحی لازم و اجباری است. اغلب پیداکردن نوع تعمیری و قابل استفاده این نوع تجهیزات پزشکی غیرممکن نیست.

تخت بستری و تخت اتاق عمل وجود تخت جراحی در تمام بیمارستان‌ها اجباری است. تمام بیمارستان‌ها باید در آماده‌سازی بیمار، عمل جراحی و ریکاوری مجهز به تخت جراحی باشند. تخت بیمار نیز از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می باشد. تعداد پذیرش هر بیمارستان به تعداد تخت محدود می‌شود.

برانکارد یکی از تجهیزات اصلی در بیمارستان ها است که برای انتقال بیماران از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود.

دستگاه استرلیزه نیازهای مختلفی را در یک بیمارستان برطرف می‌کند. در طی فرایند استرلیزه، تمام انواع میکروب‌های زنده از جمله قارچ‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، اسپور و میکروب‌های موجود در ابزار جراحی و وسایل پزشکی از بین می‌روند.

دستگاه اتوکلاو یکی از رایج‌ترین دستگاه‌های استریلزه است که در فاصله زمانی کوتاه وسایل پزشکی را در فشار و دمای بالا و با استفاده از بخار آب ضدعفونی می‌کند. تجهیزات بیهوشی تجهیزات بیهوشی به طور دقیق و مداوم گازهای طبی (اکسیژن و نیتروس اکساید) را با فشار و جریان سالم فراهم می‌کنند تا بیمار درسطح بیهوشی مناسبی باشد.

الکتروشوک قلبی (دفیبریلاتور) در شرایط حاد مانند آریتمی‌های قلبی، فیبریلاسیون بطنی و تاکی کاردی استفاده می‌شود یکی از تجهیزات پزشکی بسیار ضروری برای بیمارستان‌ها به شمار می‌آید. با ارائه‌ی دوز درمانی انرژی الکتریکی، آریتمی و یا همان بی‌نظمی ضربان قلب برطرف شده و قلب به ریتم نرمال خود برمی‌گردد.

مانیتور ال سی دی بیمار یکی از تجهیزات پزشکی است که از وضوح تصویر بالایی برخوردار بوده و با کمک آن جراحان تصاویر فرایند جراحی را به راحتی مشاهده می‌کنند. هم چنین مانیتور «علائم حیاتی» دستگاه پیچیده‌ای است که با کمک چندین قطعه از تجهیزات، علائم حیاتی بیمار را به طورمستمر در حین جراحی و بعد از آن نشان می‌دهد.

الکتروشوک قلبی(دفیبریلاتور)، مانیتور، تخت بیمار، دستگاه نوارقلب، تجهیزات بیهوشی، دستگاه استریلیزه، چراغ جراحی، تست ورزش، فراصوت و واحدهای الکتروسرجری از تجهیزات پزشکی ضروری بیمارستانی هستند. وجود این تجهیزات پزشکی نقش به‌سزایی در موفقیت جراحی و مراقبت‌های پزشکی یک بیمارستان دارد.کاربر محترم جهت ارسال نظر خود کادرهای زیر را تکمیل بفرمایید


عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با ما

همراه: 09129214207

همراه: 09055524207

همراه: 09112567638

فکس : 89787466-021

ایمیل: info.meymed@gmail.com

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می مد

سایت می مد شامل کلیه تجهیزات پزشکی خانگی و بیمارستانی می باشد.
Trustseal logo-samandehi

ناحیه کاربری

خدمات مشتریان

اطلاعات

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی می مد فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت میثم طبرستان (فروشگاه آنلاین می مد) می‌باشد.
فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می مد سایت می مد شامل کلیه تجهیزات پزشکی خانگی و بیمارستانی می باشد.
تهران , دفتر تهران : خیابان ولیعصر ، نرسیده به سه راه جمهوری ، کوچه رجب بیگی
مازندران , ساری دفتر شمال : مازندران , ساری , خیابان پانزده خرداد , خیابان پیام نور فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی می مد کد پستی : 4819788961 تلفن دفتر : 011-33118236
کارشناسان فروش
09129214207 phone
09055524207phone